5 powodów, dla których warto zapisać dziecko do przedszkola

5 powodów, dla których warto zapisać dziecko do przedszkola

Wielu rodziców staje przed dylematem – zapisać dziecko do żłobka/przedszkola, czy też nie. Wbrew pozorom nie jest to łatwa decyzja, szczególnie przy ograniczonych funduszach czy braku wysokiej jakości placówki w pobliżu miejsca zamieszkania. My pokażemy Ci jednak, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest zapisanie dziecka do przedszkola – niezależnie od tego, czy mieszkasz w dużej miejscowości, jak Wrocław, Kraków lub Warszawa, czy też mniejszej. Oto 5 najważniejszych powodów!

Przedszkole uczy samodzielności i nawiązywania kontaktów

Spotkanie z rówieśnikami ma dla dziecka ogromne znaczenie – to w przedszkolu nawiązuje on pierwsze, często wieloletnie znajomości i uczy się podstawowych zasad komunikacji, a także współpracy z innymi dziećmi. To z kolei doskonale przygotowuje malucha do życia w społeczeństwie i sprawia, że w przyszłości o wiele lepiej będzie radzić sobie w kontaktach z innymi ludźmi. Co więcej, przedszkole uczy najlepszych postaw – dzielenia się z innymi, empatii, odpowiedzialności, a także posłuszeństwa względem osób dorosłych.

Co więcej, zapisując dziecko do placówki sprawisz, że będzie ono mogło o wiele lepiej funkcjonować bez obecności rodziców. To również ma duży wpływ na jego przyszłe funkcjonowanie – gdy przyjdzie czas na wycieczkę szkolną albo pojawią się inne sytuacje, kiedy niezbędna będzie rozłąka z rodzicami, nie będzie stanowiło to dla niego większego problemu.

W przedszkolu dziecko znacznie się rozwinie

Nowoczesne przedszkola są skupione na rozwoju swoich podopiecznych na wielu płaszczyznach – począwszy na zwykłej edukacji wczesnoszkolnej, przez rozwijanie kreatywności i wyobraźni, a skończywszy na poprawie możliwości ruchowych czy wymowy. W przedszkolu dziecko poznaje świat, zdobywa nowe umiejętności, pozyskuje wiedzę, a dzięki odpowiedniej formie zajęć (połączenie nauki z zabawą), każdy dzień jest dla niego wyjątkową przygodą.

Wszystko to sprawia, że nie tylko rozwija się harmonijnie, ale również jest szczęśliwe i z chęcią uczęszcza do placówki.

Przedszkole zapewnia kompleksową opiekę

Nie bez znaczenia jest również fakt, że najlepsze przedszkola zatrudniają doświadczonych i wykwalifikowanych opiekunów, a także posiadają w swojej kadrze specjalistów – pedagogów, psychologów, logopedów itd. Dzięki temu Twoje dziecko zyskuje kompleksową, profesjonalną opiekę przez wszystkie godziny, jakie spędzi w placówce. Obecność specjalistów to również gwarancja rozwoju dziecka na różnych płaszczyznach oraz indywidualnej pomocy w różnych problemach – to znakomite odciążenie dla każdego rodzica.

Nowoczesne przedszkola uczą języka angielskiego

I to bardzo ważna kwestia, ponieważ człowiek już od najmłodszych lat powinien uczyć się języka obcego. W młodym wieku jest to niezwykle efektywne i tworzy doskonałe podwaliny pod przyszłą edukację – oswojenie się z językiem angielskim sprawi, że Twojemu dziecku łatwiej będzie przychodziła jego nauka w wieku szkolnym. A opanowanie obcej mowy w dzisiejszym świecie jest bardzo istotne i pomocne w dalszym rozwoju.

Przedszkole pozwoli Ci na prowadzenie kariery zawodowej

No i na koniec bardzo istotny argument dla tych rodziców, którzy pragną rozwijać się zawodowo – przedszkole zaopiekuje się Twoim dzieckiem przez cały dzień, a Ty w tym czasie będziesz w stanie realizować cele zawodowe. Jest to bardzo istotna kwestia, stanowiąca często ostateczny argument, który przekonuje rodziców. Pamiętaj jedna o tym, że chcąc mieć pewność co do tego, iż opieka nad Twoim dzieckiem będzie prawidłowa, powinieneś znaleźć odpowiednią, nowoczesną placówkę!

Niezależnie więc od tego, czy mieszkasz we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku, czy jakiejkolwiek innej miejscowości – mocno zastanów się nad zapisaniem swojej latorośli do przedszkola. Być może będzie to rozwiązanie idealne, które nie tylko zapewni maluchowi rozwój, ale również da Ci możliwość realizowania się zawodowo.