Czym się kierować, wybierając przedszkole we Wrocławiu?

Czym się kierować, wybierając przedszkole we Wrocławiu?

Wybór odpowiedniego przedszkola dla dziecka to podstawa – będzie ono miało bowiem wpływ na jego samopoczucie i rozwój. Placówek jest wiele, jednak nie każda oferuje odpowiednie podejście do dziecka – warto więc dokładnie przeanalizować ofertę i zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Oto najważniejsze elementy, które wyróżniają przedszkole we Wrocławiu i na podstawie których możesz zapisać do niego swoje dziecko.

Po pierwsze – kadra przedszkola we Wrocławiu

Oczywiście podstawą radości i bezpieczeństwa Twojego dziecka jest kadra specjalistów, odpowiedzialna za opiekę nad nim. Muszą to być osoby wykwalifikowane, posiadające odpowiednie doświadczenie, a także pasję, dzięki której mogą zapewnić maluchowi najlepsze warunki do codziennego rozwoju. Wśród nich powinni być opiekunowie, którzy znają potrzeby najmłodszych, wiedzą w jaki sposób dopasować do nich zakres zajęć i mają pełną świadomość tego, jak istotną rolę w rozwoju odgrywa przedszkole.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy z placówką współpracują psychologowie, logopedzi, specjaliści od integracji sensorycznej i inni – im szersza i bardziej zróżnicowana będzie kadra, tym Twoje dziecko uzyska lepszą opiekę na wielu płaszczyznach.

Po drugie – rodzaj i zakres zajęć            

I mowa tutaj nie tylko o podstawowym programie edukacyjnym, ale również zajęciach, dzięki którym dziecko będzie mogło rozwijać swoją kreatywność, wyobraźnię, a także logiczne myślenie. Zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, spotkania z ciekawymi ludźmi czy nauka przez zabawę – również na świeżym powietrzu – to bardzo istotne elementy oferty przedszkola. Dzięki temu każdy dzień w placówce będzie dla niego czymś wyjątkowym, a także wpłynie pozytywnie na jego rozwój. Ważny jest też język angielski, którego człowiek powinien uczyć się od najmłodszych lat!

Co więcej, wysokiej klasy przedszkole we Wrocławiu zapewni również przestrzeń do eksperymentowania, a także możliwość eksploracji przestrzeni, co sprawi, że dziecko będzie rozwijać w sobie samodzielność, pewność siebie i oczywiście zaspokoi swoją potrzebę poznawania świata.

Po trzecie – wyżywienie dziecka

Odpowiednie wyżywienie w przedszkolu to bardzo ważna kwestia. Musisz bowiem pamiętać o tym, że maluch będzie przebywał tam wiele godzin, w związku z czym niezbędne jest zadbanie o jego maksymalny komfort. Obiady powinny być przede wszystkim pełnowartościowe, zdrowe i zróżnicowane – tak, aby szybko nie znudziły się maluchom.

Zwróć na tę kwestię szczególną uwagę, bo pozwoli Ci ona wyróżnić najlepsze placówki, a także wskaże, które z nich nie zapewniają usługi na najwyższym poziomie.

Po czwarte – atmosfera

Ciepła, rodzinna atmosfera to kolejny czynnik, na który warto zwrócić uwagę. Przedszkole powinno zapewnić dziecku jak najlepsze warunki, a co za tym idzie – pełne poczucie bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę w tym zakresie? Np. na warunki higieniczne w lokalu, dostęp do łóżek (niezbędnych w czasie zajęć relaksacyjnych) i oczywiście podejście kadry opiekującej się latoroślą.

Sprawdź również, np. w galerii zdjęć przedszkola, która znajduje się na jego stronie internetowej, czy placówka zapewnia odpowiednio wysoki standard pomieszczeń, właściwe wyposażenie i czy jest w stanie zapewnić np. dostęp do bezpiecznego, atrakcyjnego placu zabaw.

Po piąte – opinie innych rodziców

A w jaki sposób zweryfikować jakość oferty? Nawet pomimo dokładnego zapoznania się ze stroną internetową placówki, wizyty w niej i spotkania z opiekunem, wciąż możesz mieć wątpliwości. Na szczęście bez problemu rozwiejesz je, zapoznając się z opiniami innych rodziców, którzy posłali do danego przedszkola we Wrocławiu swoje dziecko. Znajdziesz je np. w Internecie (w Google, na forach dyskusyjnych czy w social media) i będą one dla Ciebie dobrym wyznacznikiem tego, którą placówkę wybrać, a z której lepiej zrezygnować.

Pamiętaj – im bardziej zaangażujesz się w poszukiwanie przedszkola, tym większe będzie prawdopodobieństwo tego, że znajdziesz odpowiednie. Wszystko dla szczęścia i prawidłowego rozwoju dziecka!